O1: Szyba sama opadła. Awaria mechaniczna. Jak naprawić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • money555
    Ambiente
    • 2012
    • 135

    #26
    Teoretycznie jest to do modeli po 20001 roku (czy po FL'u) ale podobno pasują również do modeli z przed FL'u...

    BASTIAN001 znalazł idealnie moje plastiki ale to aż w Wawie, więc dzisiaj zabieram szynę z mocowaniem do szyby i sprawdzę czy te ślizgi od modelu po FL'u będą pasowały...

    Jak tak to od razu biorę i czas w końcu je zamontować...

    [ Dodano: Czw 20 Cze, 13 21:15 ]
    BASTIAN001 byłem osobiście w Wawie i kupiłem... to te plastiki. Patrzyłem też od modelu po FL'u i za żadne skarby nie pasują do moich chwytaków szyby... Do 99r. SLX przed FL'em buda tylko plastiki z Warszawy (w całym Toruniu nie mogli mi tego znaleźć)!!!

    Jednak się okazało, że jak szyba opadła to brat próbował ją podnieść elektrycznie i zwinął całą linkę na kołowrotek co uszkodziło jedną z linek, dlatego pamiętajcie jak szyba w dole to podnosimy ją ręcznie bez używania silnika, aby nie uszkodzić dodatkowo linki!!!
    Skoda Octavia I 1.8 20V & Seat Toledo 1.8 20V - JAK BRACIA BLIŹNIAKI !!! Pozdrawiam!

    Komentarz

    • bo86bo
      Rider
      • 2015
      • 316
      • Octavia I (1U2)
      • AUQ 1.8 20VT 180 KM

      #27
      Mi opadła o jakieś 5cm podczas jazdy... zatrzymałem się przesadziłem dziecko do przodu i jechałem z tyłu trzymając szybę u góry. Myślicie,ze to poważna awaria czy mogło się coś tylko zsunąć?
      Champ20ns!

      Komentarz

      • ROBAL_26
        RS
        • 2010
        • 2320
        • Octavia I combi (1U5)
        • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

        #28
        bo86bo bo sprawdź przewody w harmonijce między słupkiem a drzwiami , jeśli tam będzie OK to niestety musisz się dobrać do silniczka i zobaczyć czy do silniczka - sterownika nie dostała się woda .ok
        Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

        ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

        https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

        Komentarz

        • Wolga85
          Rider
          • 2014
          • 288
          • Octavia I combi (1U5)
          • ATD 1.9 TDI PD 101 KM

          #29
          Najczęściej problem z szybą w Octavii 1 zaczyna się od pękniętego plastiku-ślizgu podnośnika. Na przód są dwa rodzaje stary typ ( szary lub zielony) i nowy typ biały. Na stronę potrzeba dwa lewy i prawy z jednego z typów. Można zamienić z nowego na stary ale razem z plastikiem trzeba wymienić uchwyt szyby. Cały mechanizm również jest zamienny . Sam silnik jest machinicznie identyczny. Spore różnice są za to w elektryce miedzy rocznikami i trzeba dokładnie po numerze dobierać. Niestety w do silnika dopięta jest elektronika która pełni rolę sterownika drzwi ( tu cyfrowe sygnały są przetwarzane na konkretne sygnały centralnego zamka oraz odwrotnie z przycisków).

          Komentarz

          • avien
            Classic
            • 2015
            • 2

            #30
            Tydzień temu wymieniałem linkę, która mi pękła w podnośniku... Następnym razem kupuję cały mechanizm zamiast się męczyć i to naciągać :/

            Komentarz

            • bo86bo
              Rider
              • 2015
              • 316
              • Octavia I (1U2)
              • AUQ 1.8 20VT 180 KM

              #31
              Mi pękły plastik taki biały co jest u góry, pękł na pół Myślicie,ze warto wymienić tylko go? Czy lepiej kupić cały mechanizm?
              Champ20ns!

              Komentarz

              • BASTIAN001
                L&K
                • 2013
                • 1176
                • Octavia I (1U2)
                • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                #32
                Wymień tylko ten plastik. Dostaniesz go w ASO. Wymiana jest bezproblemowa.

                Komentarz

                • qrzechu
                  Classic
                  • 2013
                  • 23
                  • Octavia I combi (1U5)
                  • AUM 1.8 20VT 150 KM

                  #33
                  Hej
                  odświeżę temat. Do Wymiany ślizgu muszę wyciągać cały mechanizm? Jak w takim wypadku zamieścić linkę na miejscu? pewnie od góry powinna być o coś zahaczona - teraz mi lata swobodnie
                  http://miastowielun.ovh.org

                  Komentarz

                  • BASTIAN001
                    L&K
                    • 2013
                    • 1176
                    • Octavia I (1U2)
                    • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                    #34
                    Tak musisz zdemontować cały mechanizm. Jak go zdemontujesz będziesz wiedział co i jak... i dla czego linka lata swobodnie...

                    Komentarz

                    Pracuję...